Bez celulitidy

„5 potravin, díky kterým si zhoršujete celulitidu, nebo napomáháte k jejímu vzniku“

Možná si myslíte, že jíte zdravě, ale v mnoho případech, když mi klientka v salonu popisuje svůj jídelníček, tak je mi jasné, odkud se ta celulitida bere.

 

 

Některé z Vás se bezúspěšně snaží zatočit s celulitidou a pravděpodobně hledáte odpovědi, proč se vám to nedaří.

Když slyšíte pojem celulitida, vybaví se Vám slovo tuk, ale je za tím skryto mnohem více.

Tyto hrbolky a nevzhledné dolíčky mohou být způsobeny zadržováním vody, slabou vazivovou tkání nebo dokonce nesprávným fungováním lymfatického systému.

A co tyto problémy způsobuje?

V tomto příspěvku se podíváme na TOP 5 nejhorších potravin, které způsobují celulitidu.. Pojďme na to. 🙂

1. Uzeniny

 
 
 

Přesto, že jde o snadně dostupné jídlo, uzeniny jsou jedna z nejhorších potravin, které způsobují celulitidu.
Uzeniny, jako jsou například klobásy bohužel přispívají k zánětům v těle. Pokud jíte hodně uzeniny, konzumujete i zároveň velké množství cukru, tuku a soli. Tyto ingredience mohou vést vaše tělo k prudkému nárůstu produkci hormonů.
Nárůst hladiny cukru v krvi například zvýší produkci inzulínu, který může zvětšit tukové buňky a přispět k zadržování tekutin.

2. Sladkosti a slazené nápoje

 
 
 

Cukr je rozhodně jedna z nejhorších potravin, které způsobují celulitidu…. ale víte proč?
Cukr je plný prázdných kalorií, takže když ho sníte ve velkém množství, může vás překročit zdravý rozsah příjmu kalorií, a tak se přebytek přemění na tuk a uloží se.

Ještě horší je, že cukr je dobře ukrytý ve spoustě věcí – džusech, omáčkách. Zahoďte sladkosti a dejte přednost ovoci!

3. Mléčné výrobky

Pokud jste milovníci mléčných výrobků, možná nebudete příliš šťastní, když vám řeknu tohle … Bohužel všechny mléčné výrobky, jako je sýr, mléko a jogurty, obsahují přirozeně se vyskytující hormony, které by mohly přispět k vašim potížím s celulitidou. Rozhodně neradím, abyste se mléčných výrobků vzdaly úplně, ale mléčné výrobky k snídaní, obědu a večeři rozhodně nepřispějou k minimalizaci celulitidy.
Hormony, které jsou v mléčných výrobcích mohou snadno spustit tělo k produkci nadměrného množství tuku, který se nakonec uloží mezi kůži a pojivovou tkáň a vytvoří celulitidu.
Kromě toho, sýr má také vysoký obsah sodíku, který příspívá k zadržování vody!

4. Nezdravé tuky

Vysoko na seznamu nejhorších potravin pro celulitidu jsou nezdravé tuky– ty najdete v přesmažených jídlech, margarínu a chipsech a fast foodech, sladkostech. Pokud máte celulitidu, těmto potravinám se vyhněte.

5. Alkohol

Ženy, všechny milujeme sklenku dobrého vína na konci náročného dne, že? Bohužel, alkohol v boji proti celulitidě opravdu nepomůže.

Když pomineme, že alkohol obsahuje hromady a hromady kalorií, je to hlavní dehydratátor (vysoušeč).
Nedostatek tekutin v těle snižuje množství kolagenu, které naše tělo produkuje – a pokud jste to ještě nevěděli, kolagen je svatý grál pro pevnější a hladší pokožku.

Jídlo je jen první krok…

Omezení výše uvedených potravin, které přispívají k celulitidě, je dle mého názoru prvním a nejdůležitějším krokem k hladké a pevné pokožce.

 

Musíte vyživovat své tělo zdravými a celistvými potravinami a dodržovat pitný režim.

 


Dalším krokem je pravidelný pohyb, masáž a saunování.

 

Posledním krokem k redukci celulitidy je ošetření pokožky a pojivové tkáně, abyste dosáhli maximálních výsledků ze stravy a cvičení.

Už brzy budu mít pro vás něco exkluzivního….

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *