Bez celulitidy

Od pokožky, která vypadala jako „želé“, ke krásné a zdravě vypadající pokožce.

pexels-sora-shimazaki-5938661

 

Povím Vám příběh, jak probíhala kůra mé klientky, která mě oslovila s tím, že má kůži plnou hrbolků a celulitidy. Nejdřív se ale pojďme podívat na to, co je lymfatický systém a jak souvisí s výskytem celulitidy.

Největší zbraň proti celulitidě? Správně fungující lymfatický systém. 

Co to vlastně je?

 

Je to systém v těle, který je tvořen z cév a uzlin a tento systém tzv. zachytává škodliviny a toxiny. V celém lymfatickém systému koluje lymfa, to je mezibuněčná tekutina, je to žlutá tekutina podobná krví.

 Lymfatický systém nás chrání i před celou řadou nemocí a proto je důležité se o něj starat.

Zdroj: Canva.comJak poznáte, že lymfatický systém nefunguje?

 

Za nefunkční lymfatický systém může celá řada faktorů. Nejčastěji za to ale může životní styl jakým žijeme. Nejčastěji lymfatický systém zpomaluje i to, že se dostatečně nehýbeme.

Pro správný tok lymfy je nejlepší pohyb a masáže, takhle  ji „probudíme“. 

Lymfatický systém totiž nemá žádnou „pumpu“. 

Jestliže je lymfatický systém zpomalený, pozorujeme na těle nejčastěji otoky, celulitidu, jsme více unavení, trpíme migrénami, nebo dokonce i přibíráme na váze a trpíme revmatem. 

Funkci lymfatického systému zpomaluje kouření, nedostatečný pitný režim, sedavé zaměstnání, nadměrná konzumace smaženého a tučného jídla, nedostatek minerálů v těle a nadměrná konzumace průmyslově zpracovaných potravin. 

Jakmile už lymfatický systém zpomaluje a neodvádí toxiny z těla, může se vám na těle objevit celulitida. Trpí jí většina žen a určitě to není katastrofa. Nicméně na nohou nechcete mít želatinové medvídky a nevzhledné hrudky. A teď pojďme na ten příběh…..

„Želatinoví medvídci jsou roztomilí, ale na nohou je opravdu mít nechcete“, aneb od pokožky plné hrbolků ke krásně zdravě vypadající pokožce.

 
 Není to tak dávno, co mě oslovila jedna klientka, která měla pokožku jako gumové medvídky. Její pokožka vypadala nerovnoměrně a na zadní straně stehen měla hrudky.

 

Když ke mě klientka poprvé přišla, zeptala se zda je v pohodě, když si přes noc dala přes břicho stahovací pás.. Celkem mě to pobavilo, protože jakékoliv stahovací a příliš upnuté prádlo blokuje tok lymfatického systému a ucpávají se tak lymfatické kanály. Tohle je další nesmyslná věc… Stahovací prádlo nepomáhá na celulitidu!

 

Klientka pravidelně docházela ke mě do salonu na masáže a  řídila se pokyny pro domácí péči. Pravidelně se hýbala, pila poctivě lymfatický čaj a další věci, které jsem ji doporučila. 

Tohle je celkový výsledek. 

 V levo je před podstoupení masáží a následné péče na doma a v PRAVO je konečný výsledek. Co myslíte? Celkem krása co?

Dejte mi vědět, jak se Vám výsledek líbí. 

Kristýna

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *