Bez celulitidy

“Sbohem, celulitido: Jak dosáhnout hladké pokožky díky komplexní péči o pokožku”

Skoro každá žena zná ten pocit. To slovo, které nám ženám snižuje sebevědomí a brání nám si v létě obléct plavky. CELULITIDA…. Na stehnech, bocích, zadečku a někdy i břichu nám způsobuje ten nenáviděný pocit studu.

“Štve mě si v létě obléct plavky, nebo kraťasy.. svěřila se mi jedna klientka u mě na masáži v salonu”….Ale to není všechno co mi řekla.. Někdy se k tomu přidají otoky, které jí obtěžují po dlouhé stání či sezení v práci, ale také ji mohou i omezovat v každodenních činnostech. 

 

 

 

 

 

Celulitida a otoky nejsou jen povrchní problém, ale ovlivňuje  i náš každodenní život.

V tomto článku se podíváme na problematiku celulitidy a otoků z jiné perspektivy, protože celulitida není jen kosmetický problém, ale je to  stav, který ovlivňuje naše tělo a psychickou pohodu.  

Povím Vám, jak za pomoci změny vašich návyků a přidání pár věcí do vaší každodenní  rutiny můžete zmírnit projevy celulitidy a nepříjemných otoků. V tomto článku začíná vaše cesta k pevné a pružné pokožce. 

 

 

1. Základem je správně fungující lymfatický systém

Jak celulitida  a otoky souvisí s lymfatickým systémem? Vysvětlím to velmi jednoduše. Představte si, že máme v těle lymfu, což je nažloutlá tekutina, která koluje v našem těle a pomocí lymfatických uzlin se vyfiltrují z těla toxiny, přebytečná voda , nebo i odpadní látky, které do těla nepatří. Nebýt lymfatického systému, bylo by naše tělo jedno velká skládka plná odpadků, které by se v našem těle hromadily. 

Teď si představte, že lymfatický systém je přetížený kvůli špatné životosprávě, nedostatečné fyzické aktivity a dalších věcí. Když pracuje velmi slabě a nezvládá zpracovávat to, co je pro tělo toxické, začne se nám na těle objevovat celulitida, otoky a další nepříjemné projevy.

 

obrázek lymfatického systému. zdroj:https://depositphotos.com/

 

 

Lymfatický systém nás hlavně chrání před celou řadou onemocnění, i když ho nevidíme, je pro naše tělo velmi důležitý”

“Péče o lymfatický systém by mělo být součástí vaší každodenní rutiny, protože dlouhodobě zanedbávaný lymfatický systém má za následek například rychlé stárnutí a další věci”

Proč se na lymfatický systém často zapomíná? Proč ho lidé neberou jakou důležitou součást svého těla? Měly byste zpozornět, pokud trpíte následujícími příznaky a začít se starat o svůj lymfatický systém, nebo si zajít na lymfatickou masáž:

  • Nevysvětlitelné přibírání na váze
  • trávicí potíže
  • časté bolesti hlavy
  • chronická únava
  • infekce nosních dutin
  • kožní problémy
  • Když stagnuje lymfatický systém ,většinou se otoky vyskytují v oblasti třísel, podpaží, bříška a krku. 

Když se objeví tyto problémy, nedávají ženy dostatečný důraz na stravu a vždy hledají jen rychlé řešení pomocí nesmyslných koktejlů proti celulitidě, nebo tabletek. Je třeba najít příčinu problémů s lymfatickým systémem a nesoustředit se jen na důsledky, což jsou výše zmíněné zdravotní problémy. 

 

2. Jídlo je základ

Určitě už jste slyšely, že celulitida je daná geneticky a nejde nijak ovlivnit. Je pravda, že celulitida je z části daná i geneticky, ale že se s ní nic nedá dělat?! Tohle je jeden velký omyl. 

 

 

S celulitidou a otoky souvisí hlavně strava a životní styl a u svých klientek vidím stále opakující se problém. Když přijdou klientky ke mě do salonu a trápí je celulitida a otoky, nejdřív se jich zeptám na jejich stravování. Příliš soli a cukru může přispívat k zadržování vody v těle a všem mým klientkám doporučuji striktně omezit tyto potraviny v jídelníčku. 

 

Pokud trpíte otoky, celulitidou a stagnuje vám lymfatický systém, doporučuji omezit i mléčné výrobky, protože zahleňují a vedou ke stagnaci lymfatického systému.  Podívejte se například na Asijské národy…. mléčné výrobky skoro nejí,  jsou štíhlí a na celulitidu netrpí. Nebo jste snad někdy viděli plnoštíhlého asiata? Já teda ne. 

 

A co bych vám doporučila jíst, abyste zredukovaly, nebo zabránily jejímu vzniku? 

Nejlepší jsou protizánětlivé potraviny, jako je losos, celozrnné výrobky, luštěniny. 

 

3. Cvičení a fyzická aktivita

Víte, že lymfa nemá tzv “pumpu” jako třeba krevní oběh, kde srdce pumpuje okysličenou krev celým vaším tělem? 


 Lymfu rozhýbeme hlavně pohybem, masážemi a správným dýcháním. Já osobně preferuji horkou  jógu, kde se u cvičení člověk vypotí a tím dostane všechny škodliviny z těla ven. Jakýkoliv pohyb je pro správnou funkci lymfatického systému skvělý. 

 

Při výskytu celulitidy doporučuji i posilovací cvičení stehen, hýždí a břicha, protože pomohou zpevnit tělo a pomoci v boji proti celulitidě. 


Je třeba dodat, že pokud trpíte na otoky a celulitidu, která je bolestivá na dotek, vyhledala bych nejprve 

 Lymfoterapeuta. 

Jakmile vám lymfoterapeut lymfu uvolní, začala bych s fyzickou aktivitou a přidala i silové cvičení. 

 

 Tipy na cvičení:


  Squats (dřepy): Posilují stehna a hýždě, což může pomoci zmenšit celulitidu na těchto oblastech.

  Lunges (výpady): Tento cvik může zpevnit stehna a hýždě.

   Lymfatické cvičení: Jemná protahování a masáže mohou pomoci podpořit lymfatický systém.

Kličová je trpělivost


Je důležité mít trpělivost. Viditelné výsledky nebudou okamžité, ale pravidelným cvičením a vytrvalostí můžete dosáhnout postupného zlepšení a redukce celulitidy. 

 

4. Pravidelná péče o pokožku

Představte si, že se každý den staráte o svoji pleť, vlasy, nehty. A nemyslíte si, že by bylo fajn se starat takhle i o náš lymfatický systém? 
quotation mark, quotation, quote-7228448.jpg

Nezapomeňte, že hraje v našem těle velikou roli a jak už jsem zmínila výše, je zodpovědný za vylučování všeho, co do těla nepatří a co by mu mohlo ublížit. 

 

 

Najděte si každý den pár minut na svůj lymfatický systém a dejte mu potřebnou péči v podobě suchého kartáčovní, baňkování, nebo i masáže kamenem guasha.

 Všechny tyto věci by měla každá žena zařadit do své pravidelné rutiny a tak přispět ke správné funkci lymfatického systému. 

 

Suché kártáčování může pomoci v boji proti celulitidě, protože odstraňuje odumřelé kožní buňky a stimuluje náš lymfatický systém.

 Můžete se i naučit provádět samomasáže doma s baňkou, pomocí kroužívých pohybů lehkým tlakem a pomoci tak lymfě, aby krásně proudila. Nezapomeňte pokožku správně hydratovat a hydratace začíná u pitného režimu, takže dopřejte svému tělu potřebné množství vody.

 

 

 

 

Co když na to nemám čas?

 

Včera mi moje klientka prozradila: No víte, já bych všechny ty vaše rady i dělala a chtěla jsem si koupit i váš ebook, ale nemám na to čas a vím, že by se mi ten ebook válel doma. 

 

A tak jsem se jí zeptala, kolik času stráví u netflixu a jestli ví, že rituály proti celulitidě může dělat i u sledování seriálu. Ano, je to opravdu tak, stačí se naučit pár tahů a proti celulitidu můžete bojovat i při sledování vašeho oblíbeného seriálu nebo filmu.

 

 

Klíčové je abyste péči o pokožku a masáže prováděli pravidelně

Vím, že to není ta zázračná pilulka, kterou jste hledaly, ale výsledky nebudou okamžitý. S trpělivostí a pravidelností můžete dosáhnout zlepšení vzhledu vaší pokožky, redukce celulitidy a otoků. 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *